Zapytaj o wolny termin

Proszę podać datę przyjazdu

Proszę podać datę wyjazdu

Wybrana data od:

Podaj prawidłowy adres e-mail

Podaj numer telefonu

Nieprawidłowe dane

To pole jest wymagane

To pole jest wymagane

Rezerwacja online

Nr konta bankowego: 11 1050 1474 1000 0091 4609 1286
Bank: ING

Atrakcje w Zakopanem i Tatrach

Olcza, to bardzo przyjemnie położona, piękna i bardzo spokojna dzielnica Zakopanego. Okolica, która sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. O każdej porze roku jest świetnym miejscem, żeby wyruszyć w Tatry, do Zakopanego lub w jego okolice. Zimą jest to także dobra baza wypadowa na narty. W okolicy poza stokami narciarskimi znajduje się dużo szkółek narciarskich.

W niedalekiej odległości od Olczy znajduje się wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc, które są warte odwiedzenia. Poniżej kilka z nich.

Tatrzańskie szlaki – nie tylko dla wytrawnych turystów

Tatrzański Park Narodowy można podziwiać z okien naszych apartamentów. Najbliższe miejsca do rozpoczęcia wędrówki po Tatrach znajdują się w okolicy Nosala. Nieco dalej znajdują się Kuźnice, do których można dotrzeć pieszo w 30 minut i dalej przedostać się na Kasprowy Wierch – koleją linową lub zielonym szlakiem. Stąd grań polskich Tatr stoi otworem dla każdego, kto chciałby podjąć to wyzwanie.

Centralny Ośrodek Sportu – dla zdrowia i relaksu

W Zakopanem znajduje się Centralny Ośrodek Sportu (COS). Warto skorzystać z szerokiej oferty m.in. odnowy biologicznej. Do wyboru jest wiele możliwości: kriokapsuła, fale uderzeniowe, hydromasaż suchy, fizykoterapia, hydroterapia, sauna i siłownia. Na terenie ośrodka znajduje się również największe lodowisko na Podhalu, o powierzchni 1800 m² z dodatkową atrakcją – profesjonalnym torem lodowym, który jest otwarty nie tylko dla zawodowych sportowców. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Snowlandia – Zimowy Park Rozrywki

Warto odwiedzić również miejsce zwane „Śnieżna Kraina” Zakopanego, zlokalizowana tuż pod Wielką Krokwią. Tworzą ją wybudowane ze sztucznego śniegu: Śnieżny Labirynt oraz Śnieżny Zamek z kilkunastometrowymi basztami, z których rozciąga się widok na Wielką Krokiew czy Giewont. Na terenie Zimowej Krainy znajduje się również szeroki, dwukilometrowy tor saneczkowy, z którego chętnie korzystają nie tylko dzieci. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Park linowy Złota Grań – na szczycie Gubałówki

Na szczycie Gubałówki - popularnego miejsca w Zakopanem znajduje się jeden z największych parków linowych w Polsce! Tworzy go: 7 tras o różnych stopniach trudności, ponad 100 przeszkód, 700-metrowy zjazd na tyrolkach, 16 metrowy pal, oraz ścianka wspinaczkowa. W ofercie parku linowego znajduje się również specjalnie przygotowana trasa dla dzieci, paintball oraz strzelnica. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Aqua Park Zakopane – wodne atrakcje przez cały rok

Woda i góry to doskonałe połączenie, które ma zbawienny wpływ na Twój organizm. W nowoczesnym Aqua Parku oprócz tradycyjnych basenów znajduje się wiele innych atrakcji. Należą do nich: huśtawka wodna wywołująca falę, dzika rzeka do złudzenia przypominająca nurt górskiego potoku, zewnętrzny basen z wodą termalną, jacuzzi i zjeżdżalnie wodne. Na terenie Aqua Parku dostępny jest również taras widokowy – idealne miejsce na kąpiel słoneczną z pięknym widokiem na panoramę Tatr. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Narciarskie trasy – nie tylko dla zaawansowanych

Zimą możesz skorzystać z wielu ciekawych tras i szkółek narciarskich. Najbliżej znajdują się:

  • Wyciąg narciarski Ugory. Stok dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Posiada 3 wyciągi orczykowe, Jest też wypożyczalnia oraz szkółka narciarska.
  • Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal. Północny stok, z długo utrzymującą się pokrywą śnieżną. Znakomity zarówno dla bardzo dobrych, jak i początkujących narciarzy. Posiada 5 wyciągów talerzykowych, wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego, szkółkę narciarską oraz obiekty gastronomiczne.

Stoki narciarskie – białe szaleństwo

Niedaleko od nas znajdują się najpopularniejsze zjazdowe trasy narciarskie:

  • stoki na Kasprowym Wierchu dla zaawansowanych – dwie trudne trasy – Gąsienicowa i Goryczkowa z wyciągami narciarskimi,
  • stoki na Nosalu dla początkujących i dzieci – łagodne i szerokie trasy z wyciągami orczykowymi,
  • ośrodek narciarsko-rekreacyjny Harenda z łatwymi trasami dla początkujących oraz trudniejszymi dla zaawansowanych – 4 wyciągi orczykowe i jedna kolej krzesełkowa,

Kładka w koronach drzew – spacer na wysokości

Ta wyjątkowa ścieżka edukacyjna znajduje się 40 min. drogi samochodem od Zakopanego, na Słowacji w Bachledovej Dolinie. Kładka została usytuowana w samym sercu pięknego lasu, na granicy Pieńskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stanowi niewątpliwą atrakcję dla rodzin z dziećmi oraz dla każdego, kto chciałby się przyjrzeć naturze Magury Spiskiej z wysokości ponad 20 m. Na trasie o długości 600 m znajdują się przystanki dydaktyczne, a ścieżka zakończona jest ponad 30-metrową wieżą widokową, z której rozciąga się piękny widok na Tatry, Pieniny i Zamagurze. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Największa papugarnia w Zakopanem

Czy Zakopane może być egzotyczne? Może! Miejsce to szczególnie spodobać się może dzieciom. Papugarnia Egzotyczne Zakopane jest największą papugarnią w województwie małopolskim. Położona jest z dala od hałaśliwych Krupówek wraz z bezpłatnym parkingiem. Jak piszą sami twórcy papugarni, jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem. Można tu zobaczyć liczne gatunki pięknych, kolorowych papug. Od najmniejszych Lorys Górskich po Wielkie Ary. Tylko u nas spotkacie w bliskim kontakcie wiewiórki Kanadyjskie, Trójbarwną z Borneo i susły Richardsona. Papugarnia znajduje się na ulicy Droga do Olczy 11, zajmuje całe pierwsze piętro budynku. Jako jedyna papugarnia posiada Honorowy Patronat Burmistrza Miasta Zakopane. Musisz wiedzieć: żadna mała papugarnia na Krupówkach nie zrobi na Tobie takiego wrażenia jak największa! Serdecznie Zapraszamy.

Olcza - i całe Tatry, Zakopane i okolice stoją otworem

Nie inaczej. Znajdujące się w pobliżu Olczy Zakopane i jego tatrzańskie okolice stanowią bardzo dużą atrakcję dla miłośników gór. Dla osób spragnionych górskich widoków, ciszy i przyrody dostępne są setki kilometrów bardzo dobrze oznakowanych szlaków, od ścieżek pod Reglami (dla mniej wytrawnych i zaawansowanych turystów), po wysokogórskie szlaki wiodące samymi graniami Tatr Wysokich czy Zachodnich. Jeśli ktoś nie szuka aż takich przeżyć, dostępne są przepięknie tatrzańskie doliny. Żeby tylko wymienić najpopularniejsze z nich: Kościeliską, Chochołowską czy drogę do Morskiego Oka - symbolu polskich Tatr. Jeśli ktoś pragnie spędzać czas w samym Zakopanem, również znajdzie tam bardzo wiele miejsc i atrakcji wartych odwiedzenia i zobaczenia. W końcu Zakopane to Perła Tatr.

Apartamenty GÓRSKA MILA

Klusie 4a, 34-500 Zakopane
Mapa dojazdu


+48 882 708 530
apartzakop@gmail.com

© 2024 Apartamenty Pensjonat "Górska Mila" Olcza. Noclegi Zakopane.

Wykonanie strony: StudioAlfa - Strony internetowe dla pensjonatów.